Bu site, 31 Mayıs 2004 - 16 Ekim 2010 tarihleri arasında yayınlanan haber ve yazıları Referans Gazetesi arşivinde bulabilmeniz için açık kalacaktır.

İLİŞKİLİ KATEGORİLER

Yukarı Aşağı

 

Çok Okunanlar Çok Okunanlar

-->
Rss Göster

İnşaat, taahhüt

Konut sektörünün yeni oyuncusu Kale Kilit

07.12.2009 | Anadolu Ajansı | Haber

ARAÇLAR

  • Yorum Yaz yorum yaz
  • Favorilerime Ekle favorilerime ekle
  • Yazdır haberi yazdır
  • Arkadaşıma Gönder arkadaşıma gonder
  • Yazı BoyutuKüçült & Büyült

Kale Kilit, "Kale Özgür Evler" projesiyle konut sektörüne girdi. Beylikdüzü Beykent'te 20 milyon lira inşaat yatırım belediyle hayata geçen proje, 2 blokta 136 daireden oluşuyor ve daire fiyatları 167 bin lira ile 510 bin lira arasında değişiyor. Kale Kilit ve Kale Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Sema Gürün projenin tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, uzun yıllardır inşaat ve işletmesi gerçekleştirilen fabrika, iş merkezleri, alışveriş merkezi, okul ve hastane yapımı ile inşaat sektörünü yakından tanıyan Kale Kilit Grubu'nun Kale Gözgür Evler ile konut sektörüne adım attığını belirtti.

Gürün, önümüzdeki dönemde İstanbul'da Topkapı, Güzelce, Beylikdüzü, Çobançeşme ve Avcılar'da bulunan Kale Kilit Grubu'na ait arazilerde rezidans, konut ve alışveriş merkezi amaçlı projeleri hayata geçirmeyi planladıklarını bildirdi.

Konut sektörüne girişlerinin tesadüf olmadığını, Türkiye'de her yıl 600 bine yakın yeni konut ihtiyacı doğduğunu anlatan Gürün, Kale Kilit Grubu'nun ilk konut projesi olan Kale Özgür Evler'i maket üzerinden değil tamamlanmış, yerleşime hazır olarak satışa çıkardıklarını kaydetti. 

 

100 milyon dolarlık yeni proje

Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Gürün, İstanbul'daki diğer arazilerin büyüklüğünün 10 ile 150 dönüm arasında değiştiğini, toplamda 400 dönüme yakın olduğunu belirtti.

Topkapı'daki arazilerinin eski MAN fabrikası ve yanındaki arazilerden oluştuğunu, buradaki 35 dönümlük arazide çoklu projeye gideceklerini söyledi. Gürün, "Rezidans, ofis, alışveriş merkezi ve bir otel çıkacak gibi düşünüyoruz. 100 milyon doların üstünde bir proje olacak. Projeyi tek başımıza yapacağız. Sıradaki proje olarak Topkapı'yı düşünüyoruz" dedi.

Türkiye'nin çok önemli tarihi hazineleri olduğunu, surların giriş bölgesi olan Topkapı'nın da bu anlamda önemli olduğunu vurgulayan Gürün, "Topkapı'ya girişin çehresi değişiyor. Zeytinburnu'nda marina projesi var. Önümüzdeki dönemde bu bölge daha da güzelleşecek" diye konuştu.

Bu projelerin dışında Kale Kilit'i Çerkezköy'deki araziye götüreceklerini, taşınmanın 2012'de olacağını ifade eden Gürün, Güngören'i ise farklı şekilde değerlendireceklerini kaydetti.

Gürün, bir başka soruya karşılık da Topkapı'daki projeyle birlikte gayrimenkulle ilgili faaliyetlerini bir gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi çatısı altında toplamayı düşündüklerini söyledi.

Kale Yapı Emlak Portföy Yöneticisi Oğuz Avkan da dairelerin satışlarına bugünden itibaren başladıklarını, ortalama metrekare fiyatlarının 1300 lira olduğunu söyledi. İnşaatı bitirdikten sonra daireleri satışa çıkardıklarını belirten Avkan, projeden hedefledikleri gelirin 40 milyon lira olduğunu söyledi.

 

136 konuttan oluşuyor

Kale Özgür Evler projesi, Beylikdüzü Beykent'te 33 bin metrekare brüt inşaat alanında 8 katlı 2 blokta, 5 farklı daire seçeneği sunan 136 adet konuttan oluşuyor. 124 metrekareden başlayan ve 300 metrekare dubleks dairelere kadar çıkan daire tipleri bulunan projede tüm dairelerde Kale Çelik Kapı, Kale Kilit ve Kale Yangın Kapıları kullanılıyor. Projede, kameralı güvenlik sistemleri, 7 gün 24 saat hizmet veren özel güvenlik görevlileri, kontrollü site girişi ve otomatik yangın söndürme sistemi bulunuyor. Orson Mimarlık tarafından tasarlanan projede ayrıca 3 bin metrekare yeşil alan üzerinde çocuk oyun parkları, yürüyüş parkurları, 200 metrekare açık yüzme havuzu, otopark da yer alıyor.

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Referans Gazetesi veya radikalreferansarsivi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.